Pasaportun PTT Adresinden Alınması

vizenin konsolosluk memuru tarafından onaylandıktan sonra pasaportunuza işlenebilmesi için pasaportunuzu konsolosluk bölümünde bırakmanız gerekmektedir. Burada randevu alırken seçmiş olduğunuz PTT adresi önem kazanmaktadır. Pasaportunuza  vizeniz işlendikten sonra seçmiş olduğunuz PTT adresine gönderilecektir.

Konsolosluk bölümüne pasaportu teslim ettiğinizde size  herhangi bir kargo takip numarası verilmez. Kargo takip numarası pasaportunuz PTT yetkililerine teslim edildiğinde verilmektedir.

Pasaportunuzun nerede olduğunu öğrenmek için  http://usvisa-info.com/ web adresinden aşağıdaki adımları uygulayarak elde edebilirsiniz.

  1. Ekranda bulunan mavi oturum aç bağlantısını tıklayınız
  2. Sonraki sayfada bulunan açıklamaları okuduktan sonra alt kısımdaki kutuyu işaretledikten sonra “Onayla” tuşunu tıklayınız.
  3. “Mevcut Hesap Kontrolü” karşınıza gelecektir, “Evet ” seçeneğini kullanarak devam ediniz.
  4. Pasaport numaranızı, Doğum Tarihinizi ve Milliyetinizi belirten kısımları doldurduktan sonra “Bağlanmak” seçeneğini kullanarak hesabınıza giriş yapınız.

Sonraki ekrandaki mavi renkli Başvuru Sahibi Bilgileri kutusunun içerisindeki “Waybill Number” başlığının yanında takip numaranızı bulabilirsiniz.

 

  • Both comments and pings are currently closed.

    Amerika Vizesi